מיחזור וסגירת מעגל

הבעיה העיקרית של תעשיית האופנה היא הגודל העצום שלה. הצריכה העצומה לא אפשרית לטווח הארוך. התעשייה תהייה חייבת לאמץ מודלים כלכליים חדשים שמעודדים צריכה כמותית פחותה והתעשייה חייבת לסגור את המעגל וללמוד להשתמש במיליארדי הפריטים הקיימים כחומר גלם. היות והיום רק 1% מכלל הבגדים מגיע למיחזור, אחת הבעיות העיקריות היא חוסר היכולת למחזר תערובות. התערובת הנפוצה ביותר היא של פוליאסטר עם כותנה.

החברה השוודית Södra טוענת שהיא מצליחה להפריד תערובות כותנה ופוליאסטר. זרם הפוליאסטר הופך לשבבים לשימוש מחדש - הם לא מציינים אבל חייבים לזכור שמיחזור פוליאסטר מאד חשוב אבל מדובר על שינמוך החומר ויש גבול למספר הפעמים שהתהליך אפשרי. וזרם הכותנה משולב עם שבבי עצים והופך לוויסקוזה.

כיום החברה מסוגלת להתמודד רק עם צבע לבן אז זרם הטקסטיל שהיא מקבלת הוא טקסטיל ממלונות - מצעים וכו'. הם עובדים על תהליך שיאפשר הרחבה וקבלה של צבעים שונים אבל זה נושא מסובך שכולל התמודדות והפרדה של כי יקרים רבים יותר.

אלו חדשות נהדרות, התחלה של שינוי.

תודה ל- ‏‎Atnyel A. Guedj‎‏ מהפורום לאופנה בת קיימא.

לקריאת הכתבה המלאה:

https://news.cision.com/sodra/r/sodra-s-breakthrough-will-enable-large-scale-textile-recycling,c2942774?fbclid=IwAR2OCX6jkDAIN9dUbXrEJdIcxfaG_rfTxNCnU4kCIA33qsRxuN7HHe__pog


פוסטים אחרונים 
ארכיון